30 listopada 2016

DYKTANDO MIKOŁAJKOWE

SZapraszamy wszystkich miłośników łamigłówek ortograficznych i języka polskiego do wzięcia udziału w Dyktandzie Mikołajkowym na Uniwersytecie Łódzkim.

We wtorek, 6 grudnia o godzinie 17.00 w auli A3 Wydziału Filologicznego UŁ (ul. Pomorska 171/173) odbędzie się trzecia edycja dyktanda organizowanego przez Koło Naukowe Językoznawców działające przy Katedrze Współczesnego Języka Polskiego i Koło Naukowe „w Koło Języka” Katedry Historii Języka Polskiego.

Tegoroczne wydarzenie, któremu patronuje Stowarzyszenie Lifelong Learning, będzie dla uczestników pełną ortograficznych wybojów podróżą, która zakończy się na stacji Łódź Fabryczna. W ten sposób organizatorzy chcą nawiązać do oficjalnego, długo oczekiwanego otwarcia nowego dworca, które zaplanowane jest na 11 grudnia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1162445987124459/

Serdecznie zapraszamy!

 


21 czerwca 2016

11 maja 2016

KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

Stowarzyszenie Lifelong Learning objęło patronatem VI edycję konkursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Miejską przy współpracy z FOR- Forum Obywatelskiego Rozwoju dotyczącą wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

I ETAP (pisemny) odbędzie się 16.05.2016 r. w godz. 9-12 w XXI LO w Łodzi przy ul. Kopernika 2.

II ETAP i rozdanie nagród - 16.06.2016 (godz. 10-13) w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi.

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem

12 listopada 2015

12 października 2015

8 maja 2015

30 marca 2015

23 marca 2015

Niezwykle miło nam poinformować, że podopieczny BRITISH CENTRE Kacper Dworak wraz z kolegą Marcinem Morawskim zdobyli tytuł mistrzowski w grze podwójnej w ramach rozegranych w Pabianicach Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów (kategoria do lat 18).

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej:-)

 

17 stycznia 2015

 

18 października 2014

 

9 października 2014

 

22 września 2014


19 września 2014

Katedra Wymiany Międzynarodowej Uniwersytetu Łódzkiego wraz ze Stowarzyszeniem Lifelong Learning mają zaszczyt zaprosić Państwa na wykłady Profesora Rogera Strange z University of Sussex w Brighton.

Profesor Roger Strange jest wybitnym ekonomistą i uznanym autorytetem w zakresie biznesu międzynarodowego. Obecnie pracuje w jednej z najbardziej prestiżowych brytyjskich uczelni, University of Sussex w Brighton. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu książek i artykułów, które zostały opublikowane przez renomowane wydawnictwa (m.in. Routledge, Palgrave, Emerald) oraz czasopisma naukowe (np. Journal of World Business, International Business Review, Journal of Economic Studies). Pełnił funkcje w prestiżowych organizacjach i instytucjach naukowych. W latach 2011-2012 przewodniczył European International Business Academy (EIBA), a obecnie jest przedstawicielem Wielkiej Brytanii w tej instytucji. Współpracował z UNCTAD przy jednej z edycji World Investment Report.

więcej

18 września 2014

 

14 września 2014

 

9 września 2014

Mamy przyjemność zakomunikować, że dnia 1 września 2014, Stowarzyszenie Lifelong Learning zostało przyjęte w poczet członków Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego. Wierzymy, że to początek owocnej i długoletniej współpracy.

 

25 czerwca 2014

29 kwietnia 2014

Mamy przyjemność poinformować, że Bożena Ziemniewicz, prezes naszego Stowarzyszenia, kandyduje w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ Pani Prezes zdecydowanie pasuje swoim profilem kompetencyjnym do pełnienia funkcji europosła. Ponadto jest głęboko zaangażowana w pracę społeczną na rzecz różnych środowisk, szczególnie młodzieży i ludzi starszych. Z wielkim zapałem głosi ideę uczenia się przez całe życie - i sama ją wyznaje, nieustannie szkoląc się. Jest niewątpliwie ekspertem rynku szkoleń, jest ekspertem międzynarodowej sieci Language Rich Europe, zajmuje się też w różnych aspektach funduszami europejskimi w ich części miękkiej (Europejski Fundusz Społeczny).

Trzymamy kciuki za Panią Dyrektor, w pełni popieramy jej kandydaturę i z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy wszystkim Państwu oddanie głosu na BOŻENĘ ZIEMNIEWICZ!

11 marca 2014

Z dużą przykrością przychodzi mi poinformować, że Pan Minister Michał Boni odwołał swoją wizytę w ŁÓDZKIM SALONIE GOSPODARCZYM w zapowiedzianym wcześniej terminie.
Pan Minister przełożył spotkanie z przyczyn zdrowotnych, ale obiecał pojawić się, jak tylko wydobrzeje. Zatem ŻYCZYMY PANU MINISTROWI SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!

Aby nieco zrekompensować rozczarowanie, zapraszam Państwa na seminarium, które odbędzie się również 17 marca o godz. 10.30 w Społecznej Akademii Nauk (Łódź, ul. Kilińskiego 98), zatytułowane "Nowelizacja Ustawy o zamówieniach publicznych. Nowe możliwości dla przedsiębiorców i samorządów" W seminarium udział weźmie JANUSZ PIECHOCIŃSKI, wicepremier i minister gospodarki.

Polecam,
Bożena Ziemniewicz

5 marca 2014

11 lutego 2014

4 lutego 2014

 

Szanowni Państwo,

W imieniu Partnerów ŁÓDZKIEGO SALONU GOSPODARCZEGO:
Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego
Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Stowarzyszenia Absolwentów Łódzkiego Ekonomicznego i Socjologicznego Ośrodka Akademickiego
Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Klubu 500-Łódź (Stowarzyszenia Właścicieli Prezesów i Dyrektorów Firm)
oraz
organizatora - Stowarzyszenia LIFELONG LEARNING
serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie zatytułowane
„Nowy okres finansowania 2014-2020 z perspektywy potrzeb i korzyści przedsiębiorców
regionu łódzkiego”
które odbędzie się 14 lutego o godzinie 15.00
na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, ul. POW 3/5

Lata 2014-2020 to praktycznie ostatnia szansa na dokonanie wielkich przeobrażeń w naszym regionie i kraju. Czy zdołamy to zrobić? Jak wykorzystać środki w możliwie najlepszy sposób? Porozmawiajmy o tym RAZEM.

* * *

W temat wprowadzi nas poseł ziemi łódzkiej do Parlamentu Europejskiego dr Jacek Saryusz-Wolski, który przedstawi oczekiwania i możliwości z punktu widzenia Unii Europejskiej.
Następnie posłanka na Sejm RP Elżbieta Królikowska-Kińska (członkini sejmowej Komisji Gospodarki) przedstawi system wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw na poziomie krajowym.
O szczegółach zawartych w projekcie nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego porozmawiamy z przedstawicielem Departamentu Rozwoju Regionalnego, w którym Program powstaje (w załączeniu – RPO w formacie PDF).
Przy okazji zachęcamy Państwa również do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Wystarczy kliknąć!
UWAGA! Wybór sali na spotkanie zależeć będzie od ilości osób zainteresowanych udziałem, dlatego prosimy o rejestrację za pośrednictwem serwisu lodzkisalongospodarczy.pl.
Wszystkich zarejestrowanych powiadomimy o szczegółach drogą mailową.
Pamiętaj, od tego czy się zaangażujesz, wiele zależy!
ZABIERZ  GŁOS  W  WAŻNEJ  SPRAWIE !

Serdecznie zapraszam,
Bożena Ziemniewicz

 


24 stycznia 2014

 


Wspieramy Kacpra

11 marca 2013

Jest nam bardzo miło poinformować że od 01.03.2013 wraz z BRITISH CENTRE wspieramy młodego tenisistę Kacpra Dworaka.
Kacper trenuje tenis od ośmiu lat w klubie ST Winners Jarosław Wolniak. W 2012 roku Kacper uczestniczył w kilkunastu turniejach rangi ogólnopolskiej. Obecnie nasz podopieczny jest sklasyfikowany na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego na 35 miejscu w Polsce w kategorii do lat 14, a w województwie łódzkim jest czwartym zawodnikiem w swoim roczniku. Jednocześnie Kacper doskonale radzi sobie w szkole. Za bardzo dobre wyniki w nauce, uzyskał w obecnym roku szkolnym stypendium naukowe przyznane przez Panią Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską.
Liczymy że przyczynimy się do wielu sukcesów tego młodego sportowca.


Człowiek uczy się przez całe życie – koncepcja Life Long Learning

19 lipca 2012

Wraz ze stałym postępem naukowo-technicznym rosną również wymagania wobec pracowników. Jest to nie lada wyzwanie dla społeczeństwa, które musi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje oraz dbać o rozwój kompetencji w celu utrzymania się na rynku pracy. To zadanie szczególnie trudne dla osób powyżej 50. roku życia, które często są sceptycznie nastawione do zdobywania nowych umiejętności. Jednak doszkalanie się przez całe życie, szczególnie w wieku dojrzałym, jest kluczową kwestią dla pozostania aktywnym zawodowo.

Koncepcja Life Long Learning jest wiodącym elementem strategii lizbońskiej, ogłoszonej w 2000 roku przez Unię Europejską. Zgodnie z jej treścią edukacja jest jedną z najważniejszych składowych prowadzących do tego, aby gospodarka UE stała się najbardziej konkurencyjną i dynamiczną gospodarką na świecie. Ludność natomiast ma się stać społeczeństwem wiedzy. Do priorytetowych działań zaliczono:

więcej....


O DNIACH UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH w Radiu Parada
29 września 2011

29 września br, Pełnomocnik Zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w Regionie Łódzkim i Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning, a zarazem Dyrektor Generalny BRITISH CENTRE Bożena Ziemniewicz była gościem Radia Parada 96.00 FM. Audycja poświęcona była kampanii społecznej DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH, która odbędzie się 7 i 8 października. Rozmowa została wyemitowana w dni wywiadu o godzinie 13.40. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania, posłuchaj (mp3).


Łódź, dnia 15.09.2011
Szanowni Państwo,
 
W imieniu organizatorów, to jest Stowarzyszenia LIFELONG LEARNING
i Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, mamy zaszczyt zaprosić Państwa
do udziału w DNIACH UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH 2011, które odbędą się w dniach 7-8 października 2011 w łódzkiej Manufakturze.
DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH 2011 to kampania społeczna promująca ideę uczenia się przez całe życie. Podczas wydarzenia zaplanowaliśmy:
 
7  PAŹDZIERNIKA, HOTEL ANDEL’S, ul. Ogrodowa 17, godz. 10.00

 

 

-

DEBATĘ „Polska Krajowa Rama Kwalifikacji jako sposób realizacji idei uczenia się przez całe życie a oczekiwania interesariuszy” i KONFERENCJĘ „Kształcenie ustawiczne szansą rozwoju ekonomiczno-społecznego województwa łódzkiego”

 

Gościem honorowym debaty będzie minister Michał Boni, Szef Doradców Prezesa Rady Ministrów. W debacie udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytutu Badań Edukacyjnych, Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i Stowarzyszenia LIFELONG

 

LEARNING oraz eksperci projektu Krajowe Ramy Kwalifikacji. Przewidywana jest możliwość zabrania głosu z widowni.
Uprzejmie prosimy o przesłanie potwierdzenia obecności na debacie i konferencji na adres:  stowarzyszenie@lifelong-learning.pl. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

8  PAŹDZIERNIKA, RYNEK MANUFAKTURY, cały dzień

 

 

-

PIKNIK EDUKACYJNY, w czasie którego odbywać się będą warsztaty i pokazy związane z możliwościami podnoszenia kwalifikacji i kompetencji – wykaz warsztatów zamieszczony zostanie na stronach: www.lifelong-learning.pl, www.dniuczeniasiedoroslych.pl oraz www.facebook.com/pages/DNI-UCZENIA-SIĘ-DOROSŁYCH-2011

 

W ramach PIKNIKU odbywać się będą liczne imprezy towarzyszące, mające na celu uatrakcyjnienie przedsięwzięcia, w tym m.in.:
-zajęcia sportowe i edukacyjne dla dzieci,
-spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z Łodzią, którzy mają biografię bogatą w działania edukacyjne, a i same przeszły interesującą ścieżkę edukacyjną.

-
PODPISYWANIE DEKLARACJI SPOŁECZEŃSTWA WIEDZY     
  przez mieszkańców Łodzi

 

10 -15 PAŹDZIERNIKA

 

 

-

DRZWI  OTWARTE  FIRM  I  INSTYTUCJI  SZKOLENIOWO-DORADCZYCH, które trwać będą od 10 do 15 października 2011

 

–  wykaz dostępny w czasie pikniku w materiałach informacyjnych

 

i na podanych wyżej stronach internetowych

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Z wyrazami szacunku,

 

Bożena Ziemniewicz

Prezes Stowarzyszenia LIFELONG LEARNING

Pełnomocnik Zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w regionie łódzkim

 

Patronaty honorowe DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH:

 

Patronaty medialne DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH:

 

Partner kampanii DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH:


Dofinansowanie dla Marcina Jerzewskiego
13 czerwca 2011

Marcin Jerzewski ma 15 lat i wykazuje wybitny talent poznawczy, odnosił sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych. Ukoronowaniem jego działań stało się uzyskanie stypendium na udział w programie Encounter India. Marcin jest jedynym uczestnikiem programu z Polski i jednym z sześciu z Europy. Stowarzyszenie zdecydowało się pomóc finansowo Marcinowi, pokryło koszty wizy wymaganej do udziału w programie Encouter India.


Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji
16 maja 2011

Stowarzyszenie złożyło deklarację przystąpienia i współfinansowania Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Otrzymało stosowne podziękowania od Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.


Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna pomaga dzieciom
30 marca 2011

Ponad tysiąc dzieci z województwa łódzkiego wzięło udział w kolejnej edycji akcji "Strefa dzieciom". W ramach akcji ponad 50 inwestorów i partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ufundowało bilety na przedstawienie" Królewna Śnieżka", które odbyło się w Teatrze Wielkim oraz prezenty wręczone dzieciom po jego zakończeniu. Podczas uroczystego spotkania przedstawicieli firm wręczono również podziękowania za dotychczasowy udział i wspieranie imprezy. Jak zwykle i tym razem nie mogło zabraknąć na nim Prezesa Stowarzyszenia Lifelong Learning pani Bożeny Ziemniewicz, która propagowała ideę uczenia się przez całe życie.


Kampania społeczna pod nazwą Ogólnopolskie Dni Uczenia się Dorosłych
5 września 2010

W 2010 roku Dni Uczenia się Dorosłych ponownie zawitały do Łodzi. W dniach 11-12 września, Polska Izba Firm Szkoleniowych wspólnie z Akademickim Biurem Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Stowarzyszeniem Lifelong Learning zorganizowały konferencję, forum dyskusyjne oraz piknik edukacyjny. To druga odsłona tegorocznej edycji kampanii społecznej Dni Uczenia się Dorosłych.


IV Targi Językowe
10 września 2010

Podczas realizowanych na terenie Galerii Łódzkiej w dniach 10-12 września 2010 targach z ramienia Stowarzyszenia udział brał Vice-Prezes Stowarzyszenia pana Mateusz Ziemniewicz.


XIII Łódzkie Targi Edukacyjne 11-13 marca 2010
8 marca 2010

W ramach realizowanej współpracy British Centre i Stowarzyszenie Lifelong Learning zaprezentowały bogatą ofertą szkoleniową podczas realizowanych targów.


Spotkanie członków Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej
25 lutego 2010

W dniu 10 lutego 2010 roku na terenie oddziału British Centre przy al. Kościuszki 93 odbyło się spotkanie członków Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej poświęcone bieżącym wydarzeniom. W imieniu Izby spotkanie prowadził jej wiceprezes Pan Michał Haze. Vice-Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning pan Mateusz Ziemniewicz przedstawił dotychczasowe osiągnięcia Stowarzyszenie, a pracownicy Centrum zaprezentowali możliwości nowego produktu jakim są e-learningowe kursy językowe.


Konferencja Eduplus, Łódź 16.12.2009
4 stycznia 2010

W dniu 16 grudnia 2009 roku w hotelu Andel's w Łodzi odbyła się konferencja Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego związana z projektem Eduplus - Rozwój indywidualny poprzez kształcenie ustawiczne. Tematyką spotkania były zagadnienia dotyczące edukacji oraz różnorodnych form kształcenia, zwłaszcza tych bazujących na idei lifelong learning - uczenia się przez całe życie. Podczas sesji dotyczącej nowoczesnych metod nauczania swoje wystąpienie miała Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning pani Bożena Ziemniewicz, mówiąc o znaczeniu międzynarodowych egzaminów jako potwierdzeniu kompetencji językowych dla pracowników i pracodawców.


Kampania społeczna pod nazwą Ogólnopolskie Dni Uczenia się Dorosłych
20 marca 2009

Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning, pani Bożena Ziemniewicz, 20 marca 2009r. poinformowała w programie Dobry Wieczór w TVP Łódź o kampanii społecznej pod nazwą Ogólnopolskie Dni Uczenia się Dorosłych.


Spotkanie Polskiej Izby Firm Szkoleniowych
6 stycznia 2009

Łódzkie przedstawicielstwo Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, British Centre oraz Stowarzyszenie Lifelong Learning zorganizowało spotkanie firm członkowskich z regionu, które odbyło się w dniu 14 stycznia o godz. 15:00 w oddziale British Centre przy al. Kościuszki 93.

Spotkanie poświęcone było podsumowaniu działalności Izby w minionym roku oraz planom na rok bieżący, w szczególności organizacji Dni Uczenia się Dorosłych. W drugiej części spotkania przedstawiciel Stowarzyszenia zaprezentował statutowe cele Stowarzyszenia oraz zaprosił firmy członkowskie PIFS do współpracy.


Konferencja PIFS
17 listopada 2008

13 listopada 2008r. w Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się konferencja "Program Operacyjny Kapitał Ludzki drogą realizacji odnowionej Strategii Lizbońskiej" zorganizowana przed Pełnomocnika Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w regionie łódzkim. Konferencję patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Włodzimierz Fisiak, a Urząd Marszałkowki w Łodzi pelnił rolę współorganizatora konferencji – koszt wynajmu sali konferencyjnej sfinansowany został z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu X PO KL Pomoc Techniczna.
Konferencję otworzył zastępujący nieobecnego Marszałka Województwa Bartosz Rzętkiewicz, Dyrektor Departamentu ds. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
W czasie konferencji zaprezentowane zostały następujące zagadnienia:

  1. Odnowiona Strategia Lizbońska jako podstawa założeń Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Bożena Ziemniewicz, pełnomocnik Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w regionie łódzkim
  2. Realizacja Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – komponent centralny. Perspektywy na rok 2009 – Robert Grabeł, Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego
  3. Realizacja Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a koncepcja uczenia się przez całe życie – Jakub Sosin – Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych 
Po prezentacji Wiceprezesa Polskiej Izby Firm Szkoleniowych miała miejsce dyskusja, która zmieniła planwany przebieg konferencji.
Po przerwie miały miejsce jeszcze dwie prezentacje Instytucji Pośredniczącej oraz Instytucji Pośredniczącej II stopnia dotyczące stanu wdrażania Priorytetów komponentu regionalnego. Przedstawiono również wnioski podsumowujące dla projektodawców.

Udział w konferencji
5 czerwca 2008

5 czerwca 2008 r. członkowie Stowarzyszenia Lifelong Learning mieli okazję uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez przedstawicielstwo Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w regionie Łódzkim zatytułowanej „Zasady aplikowania o środki na rozwój zasobów ludzkich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”. Członek Stowarzyszenia Martyna Ziemniewicz pracowała również przy obsłudze konferencji – wchodziła w skład zespołu rejestrującego uczestników konferencji.


Zebranie założycielskie
5 stycznia 2008

W czwartek 21 grudnia o godz. 18.30 w oddziale British Centre przy al. Kościuszki 93 odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia „Lifelong Learning”.